Malý patchwork kapsář
Malý patchwork kapsář
Malý patchwork kapsář
.. na postýlku, na dveře, ...
Malé kapsáře
Malé kapsáře jsou vyrobeny ze 100% bavlny a dají se prát v pračce. Jsou vhodné pro alergiky. Do kapsářů se vejde spousta hraček a dalších drobností, které Vaše děti potřebují.
Stylová oboustranná kabelka
Stylová oboustranná kabelka
Oboustranné kabelky
Stalo se Vám někdy, že jste si kabelku nějak umazali ? Není nic jednodužšího, než mít oboustrannou kabelku a tu si přetočit. Získáte tak dvě barevné kombinace v jedné ceně.
Patchworkový přehoz na postel
Patchworkový přehoz na postel
Patchworkový přehoz na postel
Patchworkový přehoz na postel
Patchworkový přehoz na postel
Stylová ložnice u Vás doma
Přehozy na postel
Krásné patchworkové přehozy na postel, velikosti na jednolůžko i dvojlůžko. Nechte si ušít přehoz podle Vašich představ v kombinaci s kapsářem nebo jiným doplňkem.
Patchworkový povlak na polštář
.. udělejte si to barevnější ..
Povlaky na polštářky
Patchworkové polštářky jsou krásnou dekorací Vašeho interiéru. K polštářkům si můžete nechat ušít přehozy, kapsáře, povlečení, prostírání, dečky na konferenční stolky, podsedáky na židle...

Vydáno 13.7.2011 - Článek zde

Patchwork(patch - záplata) – jedná se o kreativní techniku, kdy se látky různých barev nastříhají na malé dílky, které se pak v různých geometrických vzorcích zpět sešívají. Jako materiál na výrobu patchworkových dílek se používají nejčastěji plátna ze 100% bavlny, kterou je určitě potřeba předem vysrážet praním.

undefined

Sešité dílky do geometrických tvarů tvoří tedy horní vrstvu výrobku -top. Prostřední vrstva je tvořena výplňkovým materiálem (např. vatelínem) a spodní část je tvořena většinou jednobarevnou textilií, která ladí s horním vzorem. Tyto tři předzpracované vrstvy vtvoří tzv. sendvič, který se prošije (proquiltují) a tím vznikne quilt.

 

Technika - patchwork klade velký důraz na přesnost. V dnešní době si spoustu práce můžeme ulehčit pomůckami jako jsou rotační řezače, řezací podložky, speciální pravítka, mini žehličky, quiltovací spony a jiné vychytávky.

 

Patchwork je technikou zajímavou a chceme-li se ji opravdu věnovat je určitě velmi dobrý nápad navštívit kurzy, kterých je už v dnešní době bezpočet. Existují nejen kurzy pro začátečníky, kde se celý technicky postup vysvětlí, ale jsou i kurzy pro pokročilé, kde se naučíte různé speciality a vyváření opravdových „veleděl“.

Paní Martina z Bojkovic, maminka dvou malých dětí, je „patchworkový profík“, prozradila nám, jaká je cesta od záliby až po profesní dokonalost: „ Asi před čtyřmi lety, v době mé mateřské dovolené, jsem tu techniku prostě jednou zkusila. Vznikly první polštáře, kterými jsem posléze zaplavila celou rodinu pod vánoční stromeček a mělo to velký úspěch. O polštáře byl obrovský zájem, takže jsem si vyřídila živnostenský list…, zákaznice se vracely a chtěly více… a tak jsem si rozšířila výrobu i na přehozy, kapsáře a další textilní dekorace do bytu. Šiji na zakázku , prodávám nejen přes internet, ale i do obchodů a účastním se řemeslných trhů. Co budoucna bych chtěla spojit patchwork ještě se strojovou výšivkou. Má práce je pro mě mé hobby, každý večer před spaním přemýšlím,co druhý den ušiji a co by se ještě dalo vymyslet a vyrobit, aby se to líbilo.“

 

A my jen dodáváme, že klobouk dolů před dovedností paní Martiny, její polštářky, deky a hlavně polštářky a kapsáře pro děti jsou úžasné,  více z její tvorby najdete v její nabídce na www.potvor.cz.