Malý patchwork kapsář
Malý patchwork kapsář
Malý patchwork kapsář
.. na postýlku, na dveře, ...
Malé kapsáře
Malé kapsáře jsou vyrobeny ze 100% bavlny a dají se prát v pračce. Jsou vhodné pro alergiky. Do kapsářů se vejde spousta hraček a dalších drobností, které Vaše děti potřebují.
Stylová oboustranná kabelka
Stylová oboustranná kabelka
Oboustranné kabelky
Stalo se Vám někdy, že jste si kabelku nějak umazali ? Není nic jednodužšího, než mít oboustrannou kabelku a tu si přetočit. Získáte tak dvě barevné kombinace v jedné ceně.
Patchworkový přehoz na postel
Patchworkový přehoz na postel
Patchworkový přehoz na postel
Patchworkový přehoz na postel
Patchworkový přehoz na postel
Stylová ložnice u Vás doma
Přehozy na postel
Krásné patchworkové přehozy na postel, velikosti na jednolůžko i dvojlůžko. Nechte si ušít přehoz podle Vašich představ v kombinaci s kapsářem nebo jiným doplňkem.
Patchworkový povlak na polštář
.. udělejte si to barevnější ..
Povlaky na polštářky
Patchworkové polštářky jsou krásnou dekorací Vašeho interiéru. K polštářkům si můžete nechat ušít přehozy, kapsáře, povlečení, prostírání, dečky na konferenční stolky, podsedáky na židle...

Co je to vlastně ten PATCHWORK

Dnes si povíme něco o tom, co je to vlastně patchwork.

Patchwork(patch - záplata) – jedná se o kreativní techniku, kdy se látky různých barev nastříhají na malé dílky, které se pak v různých geometrických vzorcích zpět sešívají. Jako materiál na výrobu patchworkových dílek se používají nejčastěji plátna ze 100% bavlny, kterou je lépe předem vysrážet praním.

Sešité dílky do geometrických tvarů tvoří tedy horní vrstvu výrobku - top. Prostřední vrstva je tvořena výplňkovým materiálem (např. vatelínem) a spodní část je tvořena většinou jednobarevnou textilií, která ladí s horním vzorem. Tyto tři předzpracované vrstvy vytvoří tzv. sendvič, který se prošije (proquiltuje) a tím vznikne quilt.

Technika - patchwork klade velký důraz na přesnost. V dnešní době si spoustu práce můžeme ulehčit pomůckami jako jsou rotační řezače, řezací podložky, speciální pravítka, mini žehličky, quiltovací spony a jiné vychytávky

Patchwork je technikou zajímavou a chceme-li se ji opravdu věnovat je určitě velmi dobrý nápad navštívit kurzy, kterých je už v dnešní době bezpočet. Existují nejen kurzy pro začátečníky, kde se celý technický postup vysvětlí, ale jsou i kurzy pro pokročilé, kde se naučíte různé speciality a vytváření opravdových „veleděl“.

Aby jste zvládli základy podle návodu,připravila jsem pro Vás návody zdarma. Jako první bude Patchwork návod: PODŠÁLKY POD HRNÍČKY.

Co budeme na podšálky o velikosti 15x15cm  potřebovat?

- látku,ze které chcete podšálek ušít velkou 15x15cm
- výztuhu - já dávám termolín o něco málo větší než vrchní látka - já stříhám 16,5x16,5cm
- spodní látku 16,5x16,5cm - já mám bílé plátno                                                                                         - pruh látky široký 5cm střihlý po celé šířce (bud 110cm nebo 140 či 150cm) na olemování podšálku